Güvenli Alışveriş İpuçları

ALICI İÇİN,

Emlak Satın Alırken Veya Kiralama İçin Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler:

1.Tanımadığınız şahıslara kesinlikle para göndermeyin.

2.TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

3.Alacağınız veya kiralayacağınız konutu görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.

4.Konutu görmenizin ardından ön ödeme gerçekleştirmeniz halinde yapmış olduğunuz ödemeyi gösteren banka dekontu veya imzalı bir belgenizin olmasına özen gösterin.

5.Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde gezineyim.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Vasıta Satın Alırken Veya Kiralama İçin Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler:

1.Satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin. Aracı görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin.

2.Alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin ve/veya aracı satın almayın.

3.Tanımadığınız şahıslara TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

4.Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapın

5.Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Aracın servis kayıtlarını kontrol edin.

6.Kişisel verilerinizi ve hesap bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayın.

7.Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, www.gezineyim.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

"Bu uyarı mesajı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır."

Alışveriş İçin Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler:

1.Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.

2.Tanımadığınız şahıslara kesinlikle para göndermeyiniz.

3.Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde gezineyim.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. 

SATICI İÇİN,

Emlak Satıcılarını İlgilendiren Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler:

1.Satmak üzere ilan verdiğiniz gayrimenkulünüzü almak isteyen şahıslarla irtibat kurduğunuzda, alıcı şahsın; gayrimenkulü verdiğiniz fiyata almak istediğini belirtmesi sonrası her hangi bir sebep göstererek (hastayım, cenazem var, işlerim yoğun vb.) isme satış vekaletnamesi çıkartma talebini ve benzeri beyanlarını dikkate almayın ve paranızı peşin almadan kesinlikle vekaletname çıkartmayın.

Vasıta Satıcılarını İlgilendiren Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler:

1.Tanımadığınız kişilere Kesinlikle satış vekaleti vermeyiniz.

2.Satış veya vekalet işlemini sattığınız aracın bedelini teslim aldıktan sonra gerçekleştiriniz.

3.Kişisel verilerinizi ve hesap bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.

4.Herhangi bir ödeme olmadan gerçekleştirdiğiniz satış işlemi sonucunda uğrayabileceğiniz zararda; www.gezineyim.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

‘’Bu uyarı mesajı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır.’’

Ürün Satıcılarını İlgilendiren Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler:

1.Herhangi bir vekaletname verme ve mal/ürün teslim etmeniz sonrası paranızı alamamanız halinde gezineyim.com'un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

                                                                                                                       Gezineyim.com